________
|

מתנות לעובדים

אם יש משהו שניתן לומר עליו כמעלה מוטיבציה ומגביר פריון עבודה זהו כל נושא המתנות לעובדים. העובדים בכל מקום תמיד רוצים לדעת שבעל העסק חושב עליהם, מכיר את יכולתם להפיק את המיטב ועושה זאת לא רק במילים, אלא גם מדי פעם באמצעות מתנות. אנחנו מכירים את המתנות השנתיות שמקבלים מרבית העובדים השכירים במשק, כאשר לרוב מדובר על פעמיים בשנה, או פעם אחת, תלוי בחברה. הזמנת מתנות לעובדים היא בהחלט חשיבה מאוד נכונה ולא תמיד צריך לחשוב על הענקת מתנות מאוד גדולות או יקרות ערך, אלא לעיתים גם מתנות קטנות יכולות לעשות את כל ההבדל.

כאשר בעל חברה רוצה להעניק לעובדים מתנה צנועה ממנו ומצוות ההנהלה, הוא יכול גם להוציא את כולם ליום נופש, להביא ארוחה מאוד נחמדה על חשבון ארוחת הצהריים של כולם וכמובן שגם מתנות פשוטות כמו תמונות המודפסות על אביזרים נחמדים ושימושיים יכולות בהחלט לעשות את העבודה. את העבודה כמובן שתעשה כל מתנה, אבל גם צריך לעשות את זה יפה ומרגש.

הענקת מתנות לעובדים לא יכולה להיות רק טכנית בהענקה שלה, אלא מדובר על מעמד שבו החברה כולה, העסק הקטן או הגדול, מתאחד תחת אותה משימה, לרגש את כולם. ההתרגשות מגיעה לכל אחד ואחת בצורה שונה, אבל הכוונה שעומדת מאחורי הענקת המתנות הללו היא מה שנותנת את הערך המוסף, היא מה שמעניקה את התופסת המשמעותית ביותר. היכולת של בעל עסק לשפר את מצב הרוח של העובדים, לשפר את תחושת השייכות וכמובן להעלות את המוטיבציה לעבוד קשה יותר והניב תוצאות איכותיות יותר בהחלט יכולה גם להתבסס על הרצון של בעל העסק להשקיע גם במה שהוא לא רק חייב, אלא גם במה שהוא רוצה.

הרצון הוא בסיס הרעיון של הענקת מתנות. נכון שיש מתנות שבעל העסק לכאורה מחויב לתת, אך יש מתנות שהוא רוצה לתת לעובדים, בין אם מדובר על עובד אחד, על קבוצת עובדים או על החברה כולה. לכל סיבה בעבודה יכולה להיות מתנה משל עצמה לעובדים.

________