________
|

מתנות ליום הולדת

יום ההולדת הוא אחד התאריכים המשמחים ביותר בלוח השנה של כל אחד ואחת מאיתנו. כמובן שיש מי שמחכים לתאריך הזה לאורך כל השנה ויש דווקא מי שמעדיפים שיעבור ללא מסיבות או כל אירוע אחר. אבל אם יש משהו שיכול לחבר בין כל האנשים זו האהבה למתנות. אנחנו נורא אוהבים לקבל מתנות ליום ההולדת ובין אם מדובר על מסיבה מפוארת ועל משתה של שלושה ימים ושלושה לילות ובין אם מדובר על בריחה אל מקום שאף אחד לא יוכל לתפוס אותנו בטלפון, המעמד של הענקת המתנות הוא מאוד מיוחד.

הענקת מתנות ליום הולדת היא מהלך חברתי מאוד מקובל ולאורך שנים רבות וארוכות מתאספים החברים ובני המשפחה ומעניקים את המתנות, כל אחד ואחת לפי הבחירה האישית ובהתאם למה שחושבים לנכון. מתנות ליום הולדת יכולות להיות מכל סוג ובכל גרסא שהיא וכמובן שיש הבדל במתנה שנותנים ההורים ובין מתנה שנותנים החברים מהצבא. יש לכל מתנה גם משמעות אחרת ולא רק הרגשה שונה. כדי למצוא את המתנות המיוחדות ביותר ליום ההולדת, צריך להכיר מעט את חתן או כלת השמחה ולדעת מהי ההעדפה.

יש שמכירים יותר ויש שמכירים פחות ולכן אם רוצים לתת מתנה מעניינת, מיוחדת ומקורית או לחילופין מתנה סטנדרטית, הכל יכול להתרכז לכדי הדפסת תמונות על אביזרים ומוזרים שונים, הכל כדי לתת לחתן או לכלת השמחה את התחושה שלא שכחנו. כמובן שעצם הענקת המתנה היא הדבר החשוב ביותר, אבל אם כבר זוכרים את תאריך יום ההולדת ואם כבר משקיעים במתנה, לא נשקיע במשהו פרקטי, אסתטי, רגשי או מצחיק?

למתנות יום הולדת יש משמעות מאוד גדולה במערכת היחסים שבין אנשים, משום שבניגוד לתאריכים אחרים, יום הולדת יש לכל אחד ולכל אחת ואם אנחנו מכירים אנשים, על אחת כמה וכמה בעידן הרשתות החברתיות, בטוח שנדע מהו תאריך יום ההולדת שלהם. אם כבר יודעים מה התאריך, חייבת להיות מתנה שתוגש בתאריך, או באירוע שנחגג לטובת התאריך המדובר. מתנות ליום הולדת הן חלק מהאירוע עצמו.

________